Vana-Tartu mnt 79, Rae vald- Peetri Ärimaja II

Arhitekt: Margo Koppel, Kaidi Põder Hoone tüüp: Peetri Ärimaja II Staatus: Projekteerimisel

Kontsept Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud Peetri Ärimaja asub erinevate funktsioonidega piirkonnas, kus kohtuvad nii äri- ja laohooned, kui ka elamupiirkonnad. Hoone paikneb kitsa mahuna ebastandartse vormiga kinnistul. Arhitektuurseks väljakutseks oli projekteerida funktsionaalselt funktsioneeriv äri- ja laohoone, mis vastab kliendi soovidele, pakub inspireerivat töökeskkonda, näeb välja arhitektuurselt kõrgetasemeline ning sobituks arhitektuursesse konteksti.

Sobitumaks arhitektuurselt mitme funktsionaalsesse keskkonda ning andmaks edasi arhitektuurset inimmõõtmelisust on fassaadi liigendatud – esimese ja teise korrus mahud on kontrastsed, mis täiendavad teineteist. Planeeritava hoone esimese korruse fassaad on krohvitud tumedat tooni, mida täiendavad suured klaaspinnad. Tasakaalustamaks hoone esimese korruse tumedat fassaadi on arhitektuurse elemendina teisel korrusel kasutatud heledat ribistiksüsteemi, mis annab hoonele õhulisema mulje. Lisaks ilmestab hoone pikka fassaadi erikujuline raam, mis rõhutab ning toob välja peasissepääsude asukohad ning võimendab fassaadi arhitektuurset karakterit. Kontsept Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud Peetri Ärimaja vastab kliendi ootustele ning rikastab arhitektuurset keskkonda.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.