Köstri 4, Viljandi- Korterelamu

Arhitekt: Kaidi Põder, Margo Koppel Hoone tüüp: Korterelamu Staatus: Projekteerimisel

ÜLDKONTSEPTSIOON
Kontsept arhitektuuribüroo poolt loodud hoone mahu projekteerimisel on arvestatud tellija poolsete soovidega, kehtestatud detaiplaneeringuganing hoone sobivusega antud kinnistule. Eesmärk on luua keskkond, mis sobituks ümbrusesse, oleks arhitektuurselt keskkonda rikastav. Hoone maht on selge ning funktsionaalne.

SEINAD, FASSAAD
Sobitumaks keskkonda on fassaad liigendatud, tuues hoonele rohkem inimmõõdet ning sobivust väikelinna. Hoone fassaadis domineerib hele krohv ja puit.

KATUS
Hoone katus on ette nähtud viilkatusena, kivi- või plekk-katus koos integreeritud päikesepaneelidega.

AVATÄITED   
Hoonele on ette nähtud puitalumiinium avatäited.

HALJASTUS JA HEAKORD
Kontsept arhitektuuribüroo poolt loodud hoone korterite privaatsemad murualad on eraldatud hekkidega. Jäätmete kogumiseks on ettenähtud eraldi rajatis parkla juures. Samuti on kinnistu sisehoovi ette nähtud laste mänguväljak ja rekreatsiooniala.


Kontsept Arhitektuuribüroo
 on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.