Koidu 10, Narva-Jõesuu- Restoran

Arhitekt: Kaidi Põder, Margo Koppel Hoone tüüp: Restoran Staatus: Projekteerimisel

Kontsept Arhitektuuribüroo projekteeritud Franzia , tipprestoran mis asub Narva-Jõesuus ning on planeeritud poeetilise arhitektuurse käsitlusega.

PLANEERING

Kontsept Arhitektuuribüroo projekteeritud tipprestoran Franzia on ühekorruseline avaliku kasutusega restoran. Ruumide planeering on funktsionaalne, arvestab inimeste liikumissuundadega krundil ja selle ümbruses, vaadetega ning ilmakaartega. Loodud on terviklik ruum, mis on jaotatud eri osadeks mööbli paigutusega ning kamina-alaga.

ARHITEKTUUR
Hoone arhitektuurne stiil on moderne, jäädes vormilt lihtsaks ja kaasaegseks. Materjali valikus on lähtutud jätkusuutlikuse ning naturaalsuse printsiibist. Domineerivaks materjaliks fasaadis on corten teras ja betoon, hoonel on lamekatus. Klaasfassaadid on paigutatud nii, et tuua hoonesse maksimaalselt naturaalset valgust, avada hoonet Koidu ja Poska tänavale. Inspiratsiooniks on puhtad selged pinnad, naturaalsed materjalid ning valgus. Hoone traditsiooniline vorm ja tagasihoidlik materjalikäsitlus mõjub värskelt, rahulikult ning loodussõbralikult.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.