Meremaa Sadam- Restorani laiendus

Arhitekt: Kaidi Põder, Margo Koppel Hoone tüüp: Restorani laiendus Staatus: Projekteerimisel

Kontsept Arhituuribüroo projekteeritud restoran Pärnumaal on ühekorruseline avaliku kasutusega restoran, mis on ühendatud klaasgaleriiga olemasoleva restoranihoonega. Loodud on terviklik ruum, mis on jaotatud eri osadeks mööbli paigutuse ning kamina-alaga.
Hoone arhitektuurde stiil on moderne, jäädes vormilt lihtsaks. Mahulisel kontseptsioonil oli lähtepunktiks olemasolev restoranihoone, planeeritav külastuskeskus ning vaated merele.
Materjali valikus on lähtutud jätkusuutlikuse, loodussõbralikuse ning naturaalsuse printsiibist. Domineerivaks materjaliks fassaadis on looduslik ehitusmaterjal – puit, mille kasutamine ehitamisel vähendab süsinikhappegaasi emissioone ning ka ehituse ökoloogilist jalajälge. Hoone murukatus vähendab kütuseks ja jahutamiseks vajaminevat energiakogust – see tähendab, et rohekatus hoiab suvel sisekliima jahedana ning talvel pakub vastupidiselt lisasoojust. Klaasfassaadid on paigutatud nii, et tuua hoone lõunapoolsesse osasse maksimaalselt naturaalset valgustust. Inspiratsiooniks on puhtad selged pinnad, naturaalsed materjalid ning valgus. Kontsept Arhituuribüroo projekteeritud restoran Pärnumaal- hoone traditsiooniline vorm ja tagasihoidlik materjalikäsitlus mõjub värskelt, rahulikult ning loodussõbralikult.
Meremaa restorani lähedusse on projekteeritud lisaks restoranile Kontsept Arhitektuuribüroo poolt ka Läänemere külastuskeskus.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo.
Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.