Peetri 7, Tartu linn

Arhitektid: Margo Koppel, Kaidi Põder, Henri Jõekalda Hoone tüüp: Korterelamu rek. ja juurdeehitus Staatus: Projekteerimisel

Kontsept Arhitektuuribüroo poolt on Peetri 7, Tartu linna kinnistule projekteeritud korterelamu hoone maht, mille puhul on arvestatud tellija poolseid soove ning sobivust antud kinnistule. Peamine eesmärk oli siduda uus-vanaga ning luua keskkond, mis kajastab antud kinnistu ajalugu kuid samas ka vaatab tulevikku. Seega saigi loodud kooslus kahe reaalsuse vahel, kus vana olija kohtub uue tulijaga, kus uus peegeldab vana, kuid ei domineeri ajaloolise hoone üle, vaid moodustavad koos ühtse terviku.
Olemasoleva hoone katus nähakse ette samasugusel kujul nagu hetkel on, kuid juurdeehitatav osa vastandub osaliselt lamekatusega/kaldkatusega olemasolevale.
Hoone maht on mänglev ning sopiline. Tänava poolne hoone fassaad(k.a kaldkatusega madalam osa) taastakse algsel kujul, mille kõrval tajub õrnalt ka moodsat vormi. Et ajalooline hoone rohkem esile tõuseks, on uue mahud taotuslikult minimalistikud ja rahulikud. Olemasolev hoone on jaotatud kuueks korteriks.