Peetri 7, Tartu linn- Korterelamu

Arhitektid: Margo Koppel, Kaidi Põder, Henri Jõekalda Hoone tüüp: Korterelamu rek. ja juurdeehitus Staatus: Ehitamisel

Korterelamu mahu puhul on arvestatud tellija poolseid soove ning sobivust antud kinnistule. Peamine eesmärk oli arhitektuurselt siduda uus-vanaga ning luua elukeskkond, mis kajastab antud kinnistu ajalugu kuid samas ka vaatab tulevikku. Seega saigi meie poolt loodud kooslus kahe reaalsuse vahel, kus vana olija kohtub uue tulijaga, kus uus peegeldab vana, kuid ei domineeri ajaloolise hoone üle, vaid moodustavad ühtse arhitektuurse terviku.
Olemasoleva hoone katus nähakse ette samasugusel kujul nagu hetkel on ning juurde ehitatav osa jälgib vana juurdeehituse hoone katuse lahendust.
Hoone maht on mänglev ning sopiline. Tänava poolne hoone fassaad taastatakse algsel kujul, mille kõrval paistab ka natuke moodsat vormi. Et ajalooline hoone rohkem esile tõuseks, on uue mahud taotluslikult minimaalsed ja rahulikud, kuid jälgivad tagasihoidlikult, kuid moodsas vormis olemasoleva hoone arhitektuuri nii akende jaotuse, suuruse, kui ka uste ja akende raamide osas. Korterelamu on jaotatud kuueks korteriks.