Kreutzwaldi 11, Haapsalu- Korterelamu

Arhitekt: Kaidi Põder, Margo Koppel Hoone tüüp: Korterelamu Staatus: Projekteerimisel

Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud korterelamu, mis asub Haapsalu romantilisel F. R. Kreutzwaldi linnatänaval, puitmajade vahel, seisab olemasolev kolmekorruseline hoone, mis oli varasemalt kasutusel teenindus- ja kaubandushoonena. Projekteerides on olnud peamine eesmärk luua inimsõbralik elukeskkond, mis arvestab ümbritseva miljööga.
Hoone ruumiprogramm on uuendatud ning fassaad kaasajastatud. Hoone madalamate, kahekorruseliste osadele peale on projekteeritud kolmas korrus, et ühtlustada hoone arhitektuurset stiili. Samuti on ette nähtud välja ehitada kolmekorruselise mahu katusekorrus, luues katuseterrassidega katusekorrus. Katusekorterite paremaks valgustamiseks luuakse vintskapid ning katuseaknad, kust avaneb vaade maalilisele merelinnale.
Laiendatud maast laeni prantsuse rõdudega aknad annavad fassaadile karakterit ja tugevust. Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud korterelamu , mille domineerivaks materjaliks on heledat tooni puitfassaad, mida ilmestavad akende kohal olevad diagonaalsed puitelemendid. Peasissepääsud on rõhutatud väljaulatuva raamistikuga. Et anda elanikele maksimaalselt hubasust on loodud hoovipoolsesse osasse võimalikult palju rohelust ning esimese korruse korterite terrassid.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.