Kreutzwaldi 11, Haapsalu- Korterelamu

Arhitekt: Kaidi Põder, Margo Koppel Hoone tüüp: Korterelamu Staatus: Projekteerimisel

Haapsalu romantilisel F. R. Kreutzwaldi linnatänaval, puitmajade vahel, seisab olemasolev kolmekorruseline hoone, mis oli varasemalt kasutusel teenindus- ja kaubandushoonena. Projekteerides on olnud peamine eesmärk luua inimsõbralik elukeskkond, mis arvestab ümbritseva miljööga.
Hoone ruumiprogramm on uuendatud ning fassaad kaasajastatud. Hoone madalamate, kahekorruseliste osadele peale on projekteeritud kolmas korrus, et ühtlustada hoone arhitektuurset stiili. Samuti on ette nähtud välja ehitada kolmekorruselise mahu katusekorrus, luues katuseterrassidega katusekorrus. Katusekorterite paremaks valgustamiseks luuakse vintskapid ning katuseaknad, kust avaneb vaade maalilisele merelinnale.
Laiendatud maast laeni prantsuse rõdudega aknad annavad fassaadile karakterit ja tugevust. Domineerivaks on heledat tooni puitfassaad, mida ilmestavad akende kohal olevad diagonaalsed puitelemendid. Peasissepääsud on rõhutatud väljaulatuva raamistikuga. Et anda elanikele maksimaalselt hubasust on loodud hoovipoolsesse osasse võimalikult palju rohelust ning esimese korruse korterite terrassid.