Sinikivi 8/10, Rae vald- Logistikakeskus

Arhitekt: Margo Koppel, Kaidi Põder Hoone tüüp: Logistikakeskus Staatus: Projekteerimisel

Arhitektuuribüroo arhitektide projekteeritud logistikakeskuse arhitektuurses lahenduses on lähtutud piirkonda sobituvast arhitektuurist – minimalistlik, moderne ja esinduslik. Sise- kui ka välisruum (krunt) on organiseeritud vastavalt keskkonnale ja tellija vajadustele.

Valitud lahenduse eesmärk:
Lahenduse eesmärgiks oli projekteerida hoone, mis sobituks olemasolevasse ning tulevasse arhitektuursesse konteksti, vääristaks ümbrust ja eristuks arhitektuurse käsitluse poolest.

Funktsionaalne lahendus:
Arhitektuuribüroo arhitektide projekteeritud logistikakeskuse hoone puhul oli Tellija sooviks projekteerimisel luua avatud/paindliku lahendusega logistikaladu, mis aitaks Tellijal ärilisi eesmärke täita. Hoones toimuks logistikakeskusele omane äriline tegevus ning toetavad tegevused olme- ja bürooblokis. Hoone on esialgu planeeritud ühele kasutajale, kuid arvestab võimalusega, et hoonel on tulevikus kaks rentniku.
Büroo osas on arvestatud päevavalgusega, tulevase hoone nõutud funktsionaalsusega ning arhitektuurse sobivusega ning arhitektuurse terviku moodustamisega. Hoone peab planeeringult rahuldama kasutajate erinevaid soove ja teenindama nende vajadusi.

Välisviimistlus:
Hoone fassaad on tumedates toonides, välismaterjaliks on teras-sandwich paneelid. Hoone arhitektuurne ja hoone peasissepääsu markeerivad dekoratiivsed raampostid, mille raamid on kergmetallist ja kaetud krohviga või komposiitplaadiga.

Siseviimistlus:
Eesmärgiks on saavutada hoone välise arhitektuuriga haakuv töökeskkond. Siseruumide värvi- ja materjalivaliku teostab tellija (soovitatavalt heledad toonid) koostöös sisearhitektiga.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.