Ussimäe 3, Tallinn- Ärihoone

Arhitekt: Kaidi Põder, Daniella Ljahh, Margo Koppel Hoone tüüp: Ärihoone

Kontsept Arhitektuuribüroo Lasnamäele projekteeritud moodne ärihoone. Ussimäe 3 kinnistu on ainulaadne objekt, kus on tänasepäevaseni säilitatud neli lähestikku paiknevat rabakivigraniidi rändrahnu. Rahnud on kaitsetavad loodusmälestised ja neid nimetatakse Ussimäe kivideks. Kivide paremaks eksponeerimiseks on hoone keskele – hoone südamesse – kujundatud sisehoov, ning hoone lõunaossa on planeeritud lai vaatekoridor, millest avaneb vaade kividele sõidutee poolt.
Hoones on planeeritud tootmis- ja laoruumid ning äripinnad. Hoone põhifassaadid on vaatega tänavale, sinna on paigutatud äri- ja bürooruumid ning esinduspinnad. Restorani või kohviku jaoks valiti hoone lõunapoolne osa, mis asub kahe kivi tsooni vahel. Teisele korrusele pääseb sisehoovist juurde pääsetavatest trepikodadest.
Kontsept Arhitektuuribüroo Lasnamäele projekteeritud hoone arhitektuurne stiil on moderne ja funktsionalistlik, domineerivaks fassaadis on betoon. Hoone tootmis- ja büroo-osa paremaks eraldamiseks on kasutatud tumedat tooni perforeeritud metall, mis kaitseb teise korruse bürooruumid otsese päikesevalgustuse eest ning täiendab betoonfassaadi. Kontseptsioon lähtub inimtekkelise ja looduse mängust – hoone on projekteeritud vastavalt ümbruskonna maastiku reljeefile ja kivide asukohale. Hoone vorm, vaatekoridorid ja tagasihoidlik materjalikäsitlus mõjub rahulikult ja ei lähe vastuollu ajalooliste kividega.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.