Vahtramäe tee 26, Tallinn- Eramu

Arhitekt: Margo Koppel Hoone tüüp: Eramu Valminud: 2019

Kontsept Arhitektuuribüroo projekteeritud eramu on projekteeritud vaiksesse Pirita linnaossa projekteeritud minimalistik, moderne ning keskkonda sobituv funk stiilis ühepere elamu.
Vahtramäe eramu projekteerimisel sai aluseks võetud tellija soovid, pere igapäevased harjumused/rutiinid ning vajadused.
Hoone sai paigutatud kinnistule vastavalt kinnistu eripäradele ning päikse liikumisele, et olenamata aastaajast oleks eluruumid võimalikud valgusküllased. Hoone on L kujuline, milles on sisselõiked ning tekitatud tagasiasastmega talveaed, mis on eraldatav lükand klaasseinaga ning otseses seoses elutoaga. Konsool, mis tekitab talveaia ala on suvel lõuna päikest varjestava funktsiooniga, kuid talvel, kui päike on madalam, siis paistab mõnusalt tuppa ning loob hubase keskkonna.
Kontsept Arhitektuuribüroo projekteeritud eramu on minimalistliku materjali käsitlusega, kasutasime fassaadil dekoratiivset lumivalget krohvi ning aktsendiks on kasutatud mustavärvi looduskivi, mis haakub ka tänavakivi tooniga. Hoone sisekujundus haakub hoone välise arhitektuurse karakteriga. Hoone on arhitektuurselt õnnestunud ning sobiv Pirita arhitektuursesse keskkonda.