Püü 1b, Tallinn- Eramu

Arhitekt: Kaidi Põder, Margo Koppel Hoone tüüp: Eramu Staatus: Ehitamisel

Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide poolt on Tallinna linna kavandatud moderne, funktsionalistlik eramu, jäädes vormilt lihtsaks ning rahulikuks. Materjali valikus on lähtutud loodussõbralikkusest ning naturaalsusest, mida täiendab läbimõeldud ning selge arhitektuurne maht. Fassaadi domineerivaks materjaliks on betoon ning aktsendina on kasutatud põletatud/värvitud puitu. Klaasfassaad on arhitektuurselt planeeritud nii, et tuua hoonesse maksimaalset naturaalset valgust, samas üleulatuvad konsoolsed osad kaitsevad ruume suvise ülekuumenemise eest.
Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide poolt loodud kontseptsioon lähtub valguse ja varjude mängust, ruumide jaotusest- toas, väljas, vahepeal ning selle jaotusest ning käsitlusest vastavalt olukorrale ning aastaajale. Inspiratsiooniks on puhtad pinnad, naturaalsed materjalid ning loomulik valgus. Hoone ajatu vorm ja tagasihoidlik materjalikäsitlus mõjub värskelt ning rahulikult.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.