Vasara 2, Harku vald- Hevi Optronics, Büroo- ja tootmishoone

Arhitektid: Kaidi Põder, Margo Koppel, Karine Kand Hoone tüüp: Hevi Optronics, Büroohoone- ja tootmishoone Staatus: Projekteerimisel

Arhitektuurse lahenduse loomisel on lähtutud ümbritsevast ruumist ning hoone erinevatest kasutusfunktsioonidest, mis tingisid selle mõttelise jaotamise kaheks eraldi sihtotstarbega osaks. Sellest tulenevalt paiknevad hoone esimesel korrusel kaks põhilist sissepääsu, mis tagavad selge ja loogilise ligipääsuskeemi.
Kolmekorruselise põhiosa fassaad on kavandatud heledas toonis, mida täiendavad soojad puitdetailid ja lamellid aknaraamide ning sissepääsude juures, lisades hoonele inimmõõtmelisust ja visuaalset pehmust. Kontrastina sellele on ühekorruseline tootmisosa tumedas viimistluses, tuues esile hoone mahtude eristumise ning lisades arhitektuurile dünaamilisust. Sissepääsude kohale kavandatud metallraamid rõhutavad peasissepääsude paiknemist, luues selge visuaalse orientiiri ning andes hoonele esindusliku ja kutsuva ligipääsu.