Teaduse 14a, Saku vald- Kohvik Ukas ja Saku hambaravi

Arhitektid: Margo Koppel, Kaidi Põder Hoone tüüp: Kohvik Ukas & Saku hambaravi Staatus: Valminud

Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide poolt loodud hoone arhitektuurse kontseptsiooni aluseks on olemasolev hoone ja ümbruskonnas olev hoonestus (lasteaed, korterelamud ning lähedusse planeeritud uus korterelamu), arhitektuursed vormid ja välisviimistlused.

Hoone kontseptsiooni välja töödates oli eesmärk vastandada olemasolevat tootmishoone arhitektuurset mahtu, välisviimistlust ja vanamoodsat arhitektuurset käsitlust uue modernse arhitektuurse mahuga/vormiga, mis eristuks vormilt, kuid samas oleks harmoonias ületee asuva lasteaia arhitektuurse vormiga.

Materjali käsitluses oleme toonud asfalti, betooni ja kivisesse keskkonda, looduslähedamast ja keskkonnateadlikumat materjali käsitlust, mis on eriti tänapäeval äärmiselt ajakohane ja vajalik käsitlus arvestades kliimaga seotud probleeme. Puidu, kui iidse materjali soojus ja looduslähedus on ka lastele/lastevanematele põnevam ja eeskujulikum käsitlus materjalist, kui olemasolevate ümbruskonna hoonete materjalide käsitlus. Puit on töödeldud iidse Yakizugi tehnoloogial põhineva tehnika abil, ehk põletatud puit(vastupidavam ja keskkonnasõbralikum, kui värvitud laudis), mis annab puidule huvitava tekstuuri ja rõhutab puidu tekstuuri ning tuleva hoone arhitektuurset modernset vormi.  Välja pakutud vorm ja vormi moderne käsitlus koostöös materjalide ja avadega rikastab ümbruskonda ning annab piirkonnale uue arhitektuurse hingamise.