Teaduse 14a, Saku vald- Kohvik Ukas ja Saku hambaravi

Arhitektid: Margo Koppel, Kaidi Põder Hoone tüüp: Kohvik Ukas & Saku hambaravi Staatus: Valminud

Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide poolt loodud hoone kontseptsiooni arhitektuuri aluseks on olemasolev hoone. Lisaks sai arvestatud ümbruskonnas oleva hoonestusega (lasteaed, korterelamud ning lähedusse planeeritud uus korterelamu), arhitektuursete vormidega ja välisviimistlusega.

Hoone kontseptsiooni välja töödates oli eesmärk vastandada olemasolevat tootmishoone arhitektuurset mahtu, välisviimistlust ja vanamoodsat arhitektuurset käsitlust uue modernse arhitektuurse mahuga/vormiga. Uus hoone eristuks vormilt, kuid samas oleks harmoonias ületee asuva lasteaia arhitektuurse vormiga.

Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide poolt loodud hoone materjali käsitlusesesse oleme toonud asfalti, betooni ja kivisesse keskkonda, looduslähedamast ja keskkonnateadlikumat materjali käsitlust, mis on eriti tänapäeval äärmiselt ajakohane ja vajalik käsitlus arvestades kliimaga seotud probleeme. Puidu, kui iidse materjali soojus ja looduslähedus on ka lastele/lastevanematele põnevam ja eeskujulikum käsitlus materjalist. Puit on töödeldud iidse Yakizugi tehnoloogial põhineva tehnika abil. Põletatud puit(vastupidavam ja keskkonnasõbralikum, kui värvitud laudis), mis annab puidule huvitava tekstuuri ja rõhutab puidu tekstuuri ning tuleva hoone arhitektuurset modernset vormi.  Välja pakutud vorm ja vormi moderne käsitlus koostöös materjalide ja avadega rikastab ümbruskonda. Teaduse 14a hoone annab piirkonnale uue arhitektuurse hingamise.

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.