Kurna tee 9, Kiili vald- Lasteaed

Arhitekt: Kaidi Põder, Margo Koppel Hoone tüüp: Lasteaed Staatus: Projekteerimisel

Kontsept Arhitektuuribüroo projekteeritud lasteaed Kiili valda on kahekorruseline, sisehooviga hoone, mis on turvaline ja mugav kasutada nii lastele kui õpetajatele ja lapsevanematele. Hoone arhitektuur on ratsionaalne ning kasutab maksimaalselt ära antud krunti ja lubatud ehitusala ning antud piirkonda on planeeritud ka teisi eriilmelise arhitektuuriga hooneid

Kontsept Arhitektuuribüroo projekteeritud lasteaia domineerivaks fassaadis on hele krohv, mida ilmestab ja millele lisab soojust ja sõbralikkust puit sissepääsude ja akende osas. Aknalauad on nii esimesel korrusel õues kui rühmaruumide pool siseruumis kasutatavad kui istepingid.
Kurna tee 9 lasteaia silt peasissepääsu juures on samuti reljeefne ning kasutatav istumispingina. Iga rühm on otseselt seotud ümbritseva rohelusega läbi jagatava esik-trepikoja. Lisaks on ümber sisehoovi loodud siseaatrium ja koridor, mis annab võimaluse liikuda rühmade vahel, saali ja/või toetavatesse ruumidesse.

Lasteaia juures on oluline faktor ümbritsev hooviala. Loodud on roheline oaas, mis annab lastele turvatunnet, õpetab neid loodusesega kooskõlas olema. Ala annab võimaluse luua peenraid ja istutuskaste, lisaks erinevaid mänguplatse aktiivsemateks ja vähemakttiivsemateks tegevusteks. Samutit loob sisehoov turvalise ja tuulevaikse keskkonna, kus teha välitunde, kasvatada köögivilju. Parkimine ning abihoone on lahendatud kõrvalkrundil, Kurna tee 7. Kontsept Arhitektuuribüroo projekteeritud lasteaed,  rahuldab Kiili valla elanike vajadused ja soovid.

 

Kontsept Arhitektuuribüroo on kontseptuaalset, modernset ja jätkusuutliku arhitektuuri teenust pakkuv arhitektuuribüroo. Arhitektuuribüroo arhitektid alustasid aktiivse majandustegevusega 2020 aasta alguses, kui Kaidi Põder ja Margo Koppel otsustasid alustada omavahelist koostööd. Kaidi ja Margo panid ühisele arhitektuursele keelele alusele aastaid tagasi, kui mõlemad tegid Portugalis arhitektuuri magistrikraadi Aires Mateusˇi juhendamisel. Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid hindavad kõrgelt modernset minimalismi ning kontseptuaalset lähenemist arhitektuurile. Meie projektides on iga arhitektuurne detail põhjendatud ning üldise arhitektuurse kontseptsiooniga kooskõlas. Lissaboni arhitektuuri koolkond peegeldub selgelt Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektide loomingus, mis väljendub modernses minimalismis, kontseptuaalsuses ja jätkusuutlikus arhitektuuris.