Krati tee, Rae vald- Ärihooned

Arhitekt: Margo Koppel, Kaidi Põder Hoone tüüp: Ärihooned Staatus: Projekteerimisel

Kontsept Arhitektuuribüroo poolt on projekteeritud Krati teele kaks silmapaistvat ning eriilmelise arhitektuuriga ärihoonet, mis ilmestavad Rae valda ja Tallinn-Tartu maanteed.

Krati tee Ärihoone:

Krati tee ärihoone on arhitektuurses sümbioosis ning harmoonias Krati tee büroohoonega. Eesmärgiks sai võetud, et projekteerides Krati tee ärihoonet, oleks tulevane ärihoone Tallinn-Tartu mnt poolt vaadeldav ning arhitektuurselt tugevat identiteeti loov. Lisaks võimendaks arhitektuurselt ümbruskonda ning oleks n.ö vanem vend tulevasele Krati tee büroohoonele.

Ärihoone maht ja arhitektuurne vorm kujunes välja kliendi ärilistest soovidest ning vajadustest, mis sai mahutatud ilma kompromisse tegemata asendiplaaniliselt ja sidudes tulevase büroohoonega. Krati tee ärihoone hoone fassaad on identne büroohoone arhitektuurse inspiratsiooniga, mille algupäraks on tellija Filter Plus OÜ äritoodang: paneelfiltrid. Paneelfiltrite ribistik ja raam sai abstraktselt ümber tõlgendatud praktilisse arhitektuurikeelde. Ribistiku ja raami motiiv on läbiv arhitektuurne karakter Krati tee  hoonetel, mis annab enda puhta, selge ja modernistliku käsitlusega Krati tee hoonetele tugeva, eristuva ning selge arhitektuurse identiteedi.

Krati tee büroohoone on arhitektuurses sümbioosis ning harmoonias Krati tee büroohoonega. Eesmärgiks sai võetud, et projekteerides Krati tee büroohoonet, oleks tulevane büroohoone arhitektuurne aktsent ning toetav arhitektuurne element ärihoonele, mis asetseks tagapool Tallinn-Tartu mnt, kuid jääks vaadeldavaks tulenevalt oma kõrgusega, mis on suurem, kui ärihoonel. Büroohoone looks sisehoovi ning defineeriks tulevase Krati tee kinnistu ära oma asendiplaanilise asetusega ning oleks omamoodi väiksem majakas Krati tee piirkonnas.

Krati tee Büroohoone:

Büroohoone on nelja kordne. Hoone esimene korrus on esinduspinnad (koos funktsionaalse laopinnaga) ning teine ja kolmas korrus on väikeste firmade büroopinnad. Neljandal korrusel paikneksid suuremate firmade kontoripinnad, mille juures asetsevad lodžad, vaatega maalilisele Ülemiste järvele ning õdusale Peetri alevikule. Hoone fassaadi lahenduse arhitektuurne idee on identne ärihoone fassaadi lahendusele ehk hoone fassaad on identne büroohoone arhitektuurse inspiratsiooniga. Fassaadi algupäraks on tellija Filter Plus OÜ äritoodang: paneelfiltrid. Paneelfiltrite ribistik ja raam sai abstraktselt ümber tõlgendatud praktilisse arhitektuurikeelde. Ribistiku ja raami motiiv on läbiv arhitektuurne karakter Krati tee 14 hoonetel, mis annab enda puhta, selge ja modernistliku käsitlusega Krati tee hoonetele tugeva, eristuva ning selge arhitektuurse identiteedi. Kontsept Arhitektuuribüroo poolt on projekteeritud Krati teele kaks hoonet, mis loovad antud piirkonda uue arhitektuurs keele.